Участь доцента Лариси Пушкар у програмі міжнародної академічної мобільності

Із 01 липня 2024 року по 11 серпня 2024 року канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної і початкової освіти Лариса ПУШКАР взяла участь у програмі міжнародної академічної мобільності у формі наукового стажування. Науково-педагогічне стажування здійснювалось у Вищій школі менеджменту інформаційних систем (ISMA) (ISMA University of Applied Sciences) м. Рига, Латвійська республіка. Тема науково-педагогічного стажування: «Роль стилю викладання в академічній успішності студентів-педагогів та студентів-психологів» зі спеціальності «Педагогіка» обсягом 6 кредитів (180 годин).

У межах науково-педагогічних стажувань відбулася онлайн-лекція на тему: «Цифрова трансформація в онлайн-освіті». Також було опубліковано матеріали дослідження на тему «Використання творчих міні-проєктів у формуванні музичної культури майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти».

Навчальний план науково-педагогічного стажування виконано повністю та отримано Сертифікат за № PSI-010703- ISMA від 11.08.2024.

Міжнародна академічна мобільність науково-педагогічних працівників

Із 22 квітня по 17 травня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри професор Світлана КОНДРАТЮК, доцент, завідувач Наталія ПАВЛУЩЕНКОдоцент Віта БУТЕНКОдоцент Алла КОЛИШКІНАст. викладач Оксана БІЛЄР взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності «Формування професійно-педагогічної компетентності та розвиток професійних навичок учасників освітнього процесу у сфері дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти з інтеграцією в європейський освітній простір» на базі Міжнародної академії наук в Ломжі (Польща).

В рамках програми відбулося знайомство з роботою закладів дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти, а також спеціалізованих закладів, психологічною порадою, порадною психікою для дітей та молоді, логопеда, психоневролога та ін.

Разом з навчанням у всіх учасників була змога дізнатися про особливості польської історії та культури під час оглядових екскурсій.

Результатами міжнародної академічної мобільності стало написання статей для публікації в науковому періодичному журналі Zeszyty Naukowe MANS w Łomży та монографії, а також підписання договорів про співпрацю та планування подальших спільних освітніх, наукових і практичних заходів.

Щиро дякуємо колегам за цікавий досвід і бажаємо творчої наснаги!

Участь у міжнародному стажуванні «ФАНДРЕЙЗИНГ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД»

Викладачі кафедри дошкільної і початкової освіти: к.пед.н., професор Кондратюк С.М., к.пед.н., доцент Павлущенко Н.М., к.пед.н., доцент Васько О.О., к.пед.н., старший викладач Білєр О.С., к.пед.н., старший викладач Бутенко В.Г. взяли участь у міжнародному стажуванні «ФАНДРЕЙЗИНГ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД» (Польща – Україна) (з 11.09.2021 р. по 17.10.2021 р.).

Міжнародне співробітництво

mizhnarspivpracya

 


Згідно зі Стратегією розвитку Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка на 2020-2030 роки (2020 р.) розвиток міжнародних стратегічних партнерств та професійного співробітництва здійснюється через:

 

  • поглиблення інтеграції в європейський освітній простір;
  • активізацію, розширення і підвищення результативності міжнародної наукової співпраці;
  • регулярну систематизацію інформації про укладання нових договорів та угод між Університетом, Навчально-науковим інститутом педагогіки і психології, кафедри дошкільної і початкової освіти та іноземними університетами;
  • аналіз та самоаналіз позиції Університету у міжнародному освітньому просторі;
  • моніторинг якості освіти, спираючись на іноземний досвід.

Питаннями інтернаціоналізації освітньої діяльності опікується відділ міжнародних зв’язків, який діє згідно Положення про відділ міжнародних зв’язків Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (2018 р.).

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка працює над укладенням міжнародних Міжуніверситетських угоду про освітню і наукову співпрацю між:

evropeyskaЗ метою входження Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка в європейський освітній простір, для збагачення індивідуального досвіду учасників освітнього процесу щодо закордонних моделей поширення знань з дошкільної та початкової освіти викладачі кафедри проходять стажування у закордонних закладах вищої освіти, що підтверджується відповідними документами (свідоцтвами, сертифікатами).

   

Стажування к.пед.н., ст. викл. Білєр Оксани Славіківни у Фінляндії

Викладачі кафедри постійно прагнуть вдосконалювати та розширювати власні педагогічні погляди, оновлюючи власні педагогічні знання та навички відповідно до провідних тенденцій європейської освіти. Одним зі яскравих підтверджень цього є стажування к.пед.н., ст. викладача кафедри дошкільної і початкової освіти Білєр Оксани Славіківни у Фінляндії (травень 2019 року). Програма стажування включала не лише практичний обмін педагогічними ідеями та практиками, а також зустріч з представником відділу освіти у мерії м. Гуйттінен; візит до дитячого садка; візит до початкової школи; візит до гімназії; візит до Університету прикладних наук Сатакунти. Упродовж стажування освітяни удосконалювали свою іноземну компетентність в «Школі англійської мови» з носіями мови та складали іспит на рівень В2.