Година спілкування із першокурсниками на тему: «Дружба та емоційна підтримка: ключ до успішної адаптації в новому освітньому середовищі»

Проблема адаптації особистості до нових умов життя є надзвичайно актуальною. Адаптація першокурсника полягає в здатності відповідати вимогам і нормам освітнього закладу, а також в умінні розвиватися в новому для себе середовищі, реалізувати власні здібності та потреби.

Саме з цією метою 17 жовтня 2024 року доцентом кафедри дошкільної і початкової освіти Вітою БУТЕНКО проведено годину спілкування із першокурсниками спеціальності 012 Дошкільна освіта 0014 групи на тему: «Дружба та емоційна підтримка: ключ до успішної адаптації в новому освітньому середовищі».

Куратор, використовуючи інтерактивні форми спілкування, обговорила зі здобувачами значення дружби та емоційної підтримки під час адаптації, стимулювала створення дружньої атмосфери в колективі та розвиток навичок взаємодії та підтримки один одного.

VІІІ Всеукраїнська науково-практична он-лайн-конференція «Дошкільна освіта: від традицій до інновацій»

01 листопада 2023 року кафедрою дошкільної і початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проведено  VІІІ Всеукраїнську науково-практичну он-лайн-конференцію «Дошкільна освіта: від традицій до інновацій». У межах заходу висвітлювалися найактуальніші питання організації освітнього процесу в сучасних закладах дошкільної освіти. 

З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук, професор Світлана КОНДРАТЮК, яка наголосила на необхідності проведення таких заходів в умовах воєнних дій, побажала учасникам плідної роботи, цікавої дискусії при обговоренні винесених на розгляд актуальних питань.Модератором конференції виступила кандидат педагогічних наук, доцент Наталія ПАВЛУЩЕНКО. 

Учасниками конференції стали представники студентської спільноти таких міст України, як: Суми, Путивль, Лебедин, Харків, Запоріжжя, Кропивницький, Вінниця, Нова Прага, Умань, Полтава.

Захід до Дня працівників освіти: «Майбутнє в наших руках»

29 вересня 2023 року на кафедрі дошкільної і початкової освіти відбувся захід з нагоди  Дня працівників освіти! Здобувачі вищої освіти (0022, 0032, 0042 і 0052 груп) занурили присутніх в освітнє середовище «Сучасної інноваційної української школи». Продемонстрували новітнє бачення школи майбутнього, виступили у ролі дизайнерів освітнього процесу сучасної інноваційної української школи. Продемонстрували свою майстерність і залучили учасників стати активними учасниками і творцями школи майбутнього. 

Створити позитивну атмосферу, гарний настрій, налаштувати на креативну і продуктивну діяльність вдалося на ранковій зустрічі на тему «Унікальність педагогічної професії». Це стало чудовим стартом для проведення інноваційних уроків «Українська мова», «Я досліджую світ», «Математика», «Мистецтво». В активній взаємодії на уроці української мови, створили хмару слів «Що для вас означає слово «вчитель»?», дізналися багато цікавого з історії виникнення свята і перевірили свою ерудованість долучившись до вікторини в Kahoot. Занурилися в дослідження діяльності видатних українських педагогів на уроці «Я досліджую світ». Здобутий досвід дозволив пофантазувати і уявити себе Міністром освіти і науки України, результатом якого стало спільне складання програми розвитку освіти майбутнього. Поновили заряд енергії і сил у веселій руханці «Сірий котик». Розім’явши м’язи тіла, перейшли до розминки мозкових м’язів на уроці «Математики». Успішно розгадавши предмети з графічного диктанту, кросворду і ребусу визначили необхідні для роботи вчителя речі. Урок «Мистецтва» завершував день у  сучасній інноваційній українській школі. Результатом стало створення вітальної листівки для викладачів у сервісі Canva.

Кафедра дошкільної і початкової освіти щиро дякує здобувачам вищої освіти за створену атмосферу, неймовірні емоції, щирі посмішки і побажання, продемонстровані фахові компетентності, креативність, ерудованість і оптимізм.

Вітаємо всіх, хто вибрав освіту своєю місією, з найкращими побажаннями та подякою за вашу невтомну працю!

Міжнародний день рідної мови_2023

                                                        Ти велична і проста.
                                                        Ти стара і вічно нова.
                                                        Ти могутня, рідна мово!
                                                         Мова – пісня колискова.
                                                         Мова – матері уста.
                                                                            І. Багряний

21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Сьогодні для українців мова – не тільки безцінний скарб, а й найсильніша зброя, яка надихає на боротьбу і об’єднує заради спільної перемоги над ворогом. З цієї нагоди здобувачі вищої освіти кафедри дошкільної і початкової освіти підготували захід "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову..." (Ліна Костенко), на якому презентували нелегку долю української мови, прагнення нашого народу зберегти власну етнічну, культурну та духовну самобутність. Попри намагання впродовж багатьох століть знищити нашу мову, вона випросталась, змужніла й розквітла

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

VІІ Всеукраїнська науково-практична он-лайн-конференція «Дошкільна освіта: від традицій до інновацій»

01-02 листопада 2022 року кафедрою дошкільної і початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проведено  VІІ Всеукраїнську науково-практичну он-лайн-конференцію «Дошкільна освіта: від традицій до інновацій». У межах заходу висвітлювалися найактуальніші питання організації освітнього процесу в сучасних закладах дошкільної освіти. 

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: перший проректор, кандидат наук з державного управління, професор Любов Василівна Пшенична; проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Ольга Юріївна Кудріна; директор ННІПП, кандидат педагогічних наук, професор Світлана Миколаївна Кондратюк; заступник директора ННІПП, кандидат філософських наук, доцент Антон Вікторович Вертель. Модератор конференції: кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Миколаївна Павлущенко. Виступаючі побажали учасникам плідної роботи та підкреслили вагомість дошкільної освіти в умовах воєнного стану.